İş Hayatında Kendinizi Geliştirmenizin Yolları

İş Hayatında Kendinizi Geliştirmenizin Yolları

Learning-Managementİş hayatının olmazsa olmazı gelişimdir. Özellikle kariyer alanında yükselmek için mutlak şarttır. Fakat kendimi geliştirmeliyim derken farklı farklı alanlarda eğitimler almak hem zaman kaybı hem de kafanızın sadece karışmasına neden olur. Peki İş hayatında kendinizi geliştirmek için neler yapmalısınız?İşte cevapları…

*Öncelikle, kendinizi eleştirmeli ve eksiklerinizi kendinize fısıldamamalı, haykırmalısınız

*Mutlaka eğitim ve sertifika programlarına katılmalısınız. Bunlara katılırken en önemli şey alanınızla alakalı eğitimler olmasına önem verin. Eğitimlerin MEB onaylı değil, kesinlikle uluslararası onaylı müfredatlar olmasına özen göstermenizde de fayda var.

*Dernek ve kurumlara mutlaka üye olun. Bu size hem çevre hemde kişisel gelişim açısından yararlı olacaktır.

*Bol bol şehir veya maddi imkanınız varsa ülkeleri gezin.

*Yaptığınız işte bu benim işim değil psikolojisinden sıyrılın. Bu sizi sadece geriye götürür.

*Yaptığınız iş dışında size başka iş verilirse bunu ağırlık değil fırsat olarak görün. Mutlaka öğrenebildiğiniz kadar şey öğrenmeye bakın.

*Mutlaka piyasaları, ekonomiyi sektörleri takip edin. Başka sektörler alanıma girmiyor diye  bilgileri kulak arkası etmeyin.

*Çalıştığınız işte yerinizi garanti görüp B planı yapmaktan vazgeçmeyin. Mutlaka alternatif gidebileceğiniz şirketler elinizi altında olsun.

*İş yerinde 1 yılı geçkin mutsuz ve bir haksızlık varsa mutlaka iş değiştirmeyi düşünmelisiniz. Bu sizi asla ileriye götürmez. Tam tersine her mutsuz 1 yıl iş hayatınızdan 3 yıl alır.

*Uluslararası yapılan konferanslara mutlaka katılın

*İş dışında mutlaka sosyal sorumluluk projelerinde yer alın. Buralar size çevre kazandırmakta büyük rol oynayacaktır.

 

Oktay BOZKURT

happy wheels 2

Yorumlar

Son Tweetler

    Please check your internet connection.